Дитяче мило: особливості, як вибрати
Шкіра дитини, особливо у віці до 1 року, дуже тонка, ніжна й чутлива. При неправильному догляді вона схильна до подразнень, появи висипань, сухості та лущення. Саме тому треба правильно вибирати дитяче мило для догляду.
Чому малюкові потрібна спеціальна косметика
Шкіра дитини багато в чому відрізняється від дорослої. Ось основні відмінності:
- тонкий шар рогових клітин;
- велика кількість поверхневих кровоносних судин;
- мінімальне виділення шкірного сала та поту;
- поступове формування ліпідного шару та власної мікрофлори;
- високий рівень поглинання при контакті з різними хімічними речовинами.
Особливої уваги потребує шкіра немовляти.
Хороше дитяче мило має спеціально розроблений склад для оптимального догляду за шкірою дитини, її очищення та зволоження. Косметика для малюків не завжди підходить для дорослих. Вона неагресивна, не містить сторонніх або токсичних речовин, здатних викликати подразнення або інші алергічні реакції.
Яке мило варто вибрати
Раніше більшість типів такої продукції для дітей випускалося у вигляді твердих брусків. Сьогодні на ринку доглядової косметики для малюків доступний широкий асортимент продуктів для гігієни дитячої шкіри.
Основною відмінністю твердого брускового мила від аналогічного рідкого засобу є його структура. Для адекватного догляду за дитячою шкірою обидва типи мають містити значно більшу кількість рослинних екстрактів та олій для запобігання пересиханню шкіри після миття.
Однак засоби можуть суттєво відрізнятися між собою за складом:
- Стабілізатори, згущувачі, консерванти та інші додаткові компоненти. У твердому милі високої якості такі речовини практично відсутні, оскільки його отримують шляхом омилення жирів. Однак в рідкому продукті для того, щоб зберегти стабільну структуру при додаванні великої кількості рослинних олій, цих компонентів має бути якомога більше.
- Концентрація поверхневих активних речовин, води та інших добавок. Рідке мило містить значно менше мийних інгредієнтів, тому воно відносно менш агресивне до ліпідного бар'єра шкіри. Однак за умови наявності достатньої кількості корисних рослинних олій шкідливий вплив від застосування продукту у твердій формі є мінімальним.
- Наявність ароматизаторів та барвників. Дитяче мило в будь-якому вигляді не повинно містити агресивних яскравих кольорів та синтетичних ароматів, які зазвичай призводять до алергій. Вміст цих речовин у твердому милі набагато менший, тому для дітей, схильних до небажаних реакцій, такі засоби є оптимальними.
Якщо дитина має атопію чи інші хронічні захворювання шкіри, варто вибирати спеціальні доглядові засоби.
Особливості використання
Ціна на дитяче мило залежить від виробника, проте не треба використовувати дорослу косметику для малюка. Дітей, особливо молодшого віку, не варто купати повністю частіше ніж 1-2 рази на тиждень. Навіть із застосуванням спеціальної косметики такий підхід допоможе зберегти дитячу шкіру у здоровому стані без ризику пересихання.
Є певні вимоги до включення до складу натуральних ефірних олій. У віці до 3 років діти є чутливішими до сильних запахів, ніж дорослі. Ефірні олії в складі мила дають достатньо виражений аромат, що може подразнювати слизову носа, а також чинити збудливий вплив на нервову систему.
Купити дитяче мило від брендів «Шик», «ШармBaby», Maestro зручно в каталозі супермаркету «РОСТ». Тут можна підібрати засоби не тільки для купання, але й безпечного прання одягу дитини, а також замовити з самовивозом або доставкою по Україні.